Můj příběh

NORDIC WALKING MI ZMĚNIL ŽIVOT

Dnes jsem spokojená a vyrovnaná. Mám celkem kondičku. Nebolí mě v zádech. Když potřebuji upravit váhu, vím jak na to. Už mi není nepříjemné vyrazit ven sama. Umím si užívat relax v přírodě, bez výčitek svědomí, že něco nebo někoho šidím. A také mám kolem sebe partu bezva lidí, které můžu vzít na Nordic Walking kdykoliv sebou.

Po několika letech s Nordic Walkingem vím přesně, o čem všem to je. S čím vším mi NW pomohl. Není to totiž jen sport, je to životní styl, podpora sebevědomí. Má i další kouzla. A to vše se mi daří předávat dál. Právě rozbíhám své letošní kurzy a vycházky NordicWalkingPraha, ještě jsem ani nevypsala termíny, a už mám první zájemce. A moc se těším na nováčky i stálé účastníky.

Vidím ten obrovský zájem

Nordic Walking mi změnil pohled na život, priority, prožívání. Začalo to útěkem do vlastního světa relaxace, a stále to nekončí! Svou vlastní relaxaci si užívám bez výčitek. Moje práce pro druhé konečně MÁ SMYSL, a je ceněna. VYDANÁ ENERGIE SE VRACÍ, a to dvojnásob. Je to tak úžasný pocit, že bych ho přála Vám všem.  Je to tolik pozitivní energie, že se nestačím divit, a jen doufám, že se mi to vše jenom nezdá. Tak úžasný zájem a zpětná reakce na Nordic Walking mě neskutečně nabíjí, a posouvá dopředu nadzvukovou rychlostí.

Něco bylo špatně

Trvalo mi ale docela dlouho, než se mi tohle vše podařilo. Vůbec pochopit, že na tom, co a jak žiju, je asi NĚCO ŠPATNĚ. Uvědomit si, že by se s tím mělo něco dělat. Že s tím něco dělat JDE! A že to musím být JÁ, kdo to udělá.

Čím dál tím větší frustrace, to bylo asi to poslední, na co si pamatuji, ještě než jsem začala s Nordic Walkingem. Frustrace z pomalu končícího zaměstnání, které bylo sice krásné a svobodné, ale též náročné. Z péče o druhé, nutné, ale absolutně nedoceněné. Z chybějící podpory i zájmu od ostatních. Ze stále větší únavy. Z potřeby změny, a přitom neschopnosti jí provést. Prosadit si taky trochu svou – i kdyby se mělo jednat o jedno volné odpoledne s knížkou, nebo na procházce  v přírodě, anebo dokonce jen výběr televizního programu.

Čím méně jsem se cítila využitá v práci, tím více jsem se věnovala rodině, širší rodině, kamarádům a známým. Ocenění? Asi znáte sami spíše žádné. Ani to mě však neodradilo v tom pořád někomu pomáhat. Pro někoho něco zařizovat. Někomu něco ulehčovat. A čím víc se staráte, tím větší samozřejmost to je.

Pak už jsem z toho věčného koloběhu povinností potřebovala vystoupit. Ale jak? Došlo mi, že z toho MUSÍM VEN.  DOSLOVA.

Záchrana na poslední chvíli

VENKU, na procházkách, v přírodě, jsem totiž vždy hledala ztracenou energii, pohodu, relax. Náhodou jsem v té nejhorší době narazila na KURZ NORDIC WALKING. Zapadalo to do mých oblíbených chvil strávených venku v přírodě. Ale jak chodit sama po lese nebo po parku? Není to divné? Mám dělat, že venčím psa? Možná hůlky by mohly být řešením?

Kurz Nordic Walking jsem absolvovala v Benešově, u úžasné instruktorky z Českomoravské federace Nordic Walking. Už jenom to, že jsem se sebrala, vyrazila mimo Prahu, mezi cizí lidi, a to vše jen sama pro sebe, bylo neuvěřitelné! I když nejsem úplně sportovní typ, a technika mi moc nešla, okamžitě mě to chytlo.

Ještě na kurzu jsem si koupila i speciální NordicWalking hole. Chodila jsem pak s nimi všude. Zkoušela jsem trasy  kolem domu, i v jeho větším okolí. Postupně, jak jsem pilovala techniku, jsem čím dál tím víc objevovala i další výhody této aktivity.

Kromě zdravotních přínosů a zlepšování kondice jsem objevila i relaxační účinky chůze s holemi. Taky jsem najednou bez problémů stačila rychlejšímu manželovi, pokud mě zrovna doprovázel. Měla jsem se v případě potřeby na co vymluvit, když jsem chtěla z domu. Rodina se naučila RESPEKTOVAT alespoň trochu mé vlastní zájmy. To bylo velké vítezství!

Když můžu já, zkuste to i Vy

No a pak už přišlo nevyhnutelné: zapojit svou objevenou zálibu do svého vlastního programu péče o druhé“. Začala jsem s Nordic Walkingem seznamovat všechny v mém okolí. Oslovila jsem seniorské kluby. To mělo docela úspěch. Zkoušela jsem i mladé maminky, ve spolupráci s dětskými centry, které by zajistily hlídání dětí. Pro projekt  Rok pro Zbraslav jsem nabídla celkem 4 tématické vycházky s NW holemi. Pořád to ale nějak nebylo ono.

Konečně se to zlomilo, když přišla nabídka od velmi známé společnosti s 20letou tradicí, zabývající se hubnutím – CHTĚLI MŮJ KURZ NORDIC WALKING! Podle jejich potřeb a vlastních zkušeností jsem postavila své první lekce. Od té doby mými kurzy prošlo více než 100 zájemců. Ze začátečnických kurzů jsme se propracovali až k pokročilým vycházkám.

Žiju Nordic Walking

Objevila jsem, že to, co Nordic Walking přináší mě, zajímá i velkou skupinu dalších většinou žen, které už také potřebují NAJÍT SAMY SEBE. Třeba když jim rodinné anebo pracovní povinnosti přerůstají přes hlavu. Anebo když naopak děti dospěly a odešly z rodného hnízda. Anebo když chtějí prostě vypadnout ven, zhubnout, pokecat si s někým jiným než s vlastní kočkou.

Všechno, co vím o Nordic Walking, bych teď chtěla  předat dál i Vám. Formou blogu, ebooků, článků, pozvánek na akce, tipů na vycházky. A už teď se těším, že se i s Vámi někdy potkám na Nordic Walking!